Psychoporadnia ONLINE

Dla kogo psycholog i psychoterapia online?

W połowie marca 2020r. uruchomiliśmy dla Państwa Psychoporadnię ONLINE, czyli usługi poradnictwa psychologicznego i seksuologicznego w formie wideokonsultacji. Sesje ze specjalistami Wrocławskiej Psychoporadni będą się odbywały za pośrednictwem najbardziej uniwersalnego komunikatora internetowego Skype w godzinach dyżurów specjalistów.

 

Poradnictwo online to usługa wygodna zwłaszcza dla osób spoza Wrocławia, którzy chcą mieć pewność, że znajdą się „w dobrych rękach” specjalistów na co dzień przyjmujących w poradni. To rozwiązanie sprawdzi się również dobrze w przypadku osób podróżujących po kraju lub świecie. Dwa spotkania na żywo i dwa spotkania online to idealne rozwiązanie.

 

Komunikator Skype jest dostępny na wszystkich platformach (Android, Windows, Linux, MacOs). Wystarczy (1) wybrać termin konsultacji w „Rejestracji online”, (2) opłacić sesję 24h przed terminem, (3) zainstalować i uruchomić Skype na dowolnym urządzeniu z kamerką (telefonie, tablecie lub komputerze), (4) usiąść wygodnie w fotelu i połączyć się ze specjalistą.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego poradnia najmniej preferuje płatności przelewem tradycyjnym?


Bo spodziewamy się najwięcej problemów z oczekiwaniem na „idący” przelew. „Przelew na telefon” w systemie BLIK oraz przelew w mBanku przychodzą w ciągu sekundy.
Czy muszę włączać wideo podczas sesji online?


Tak. Jako specjaliści zdrowia psychicznego musimy monitorować połączenie między psychiką, a ciałem (badamy nie tylko sygnały na twarzy). Dlatego też prosimy o ustawienie kamerki w taki sposób, by umożliwić specjaliście zobaczenie pacjenta od pasa w górę.
Czy muszę się jakoś przygotować do sesji online?


Tak. Zalecamy przeprowadzanie sesji online przy wyłączonych urządzeniach rozpraszających w pomieszczeniu, w którym mamy pewność, że nikt nam nie przeszkodzi. Nie mniej ważne jest również samo miejsce. Z naszych doświadczeń wynika, że rozpraszamy się, gdy wybieramy miejsce przy oknie (z widokiem). Prosimy również o takie ustawienie kamerki, by było widać jak najwięcej ciała, by specjalista widział co się dzieje z rękoma, klatką piersiową, a nie tylko z twarzą.
Czy są jakieś przeciwwskazania do sesji online?


Tak. Do prowadzenia terapii online nie nadają się problemy z nadużywaniem lub uzależnieniem od substancji (alkohol, narkotyki, dopalacze, marihuana). Zresztą w poradni aktualnie nie zatrudniamy specjalistów terapii uzależnień od substancji.
Czy mogę się zgłosić na terapię online z partnerem/partnerką?


Prowadzimy aktualnie testy psychoterapii par i małżeństw online, natomiast na wyniki tych testów należy poczekać. Zatem na razie rekomendujemy sesje online osobom indywidualnym.
Czy mogę się łączyć z pracy?


Tak, natomiast tym bardziej należy pamiętać o tym, by do pomieszczenia nikt nie wchodził podczas sesji oraz by nas nic nie rozpraszało. Zachęcamy również do tego, by upewnić się, że nie jesteśmy nagrywani.
Czy każdą kolejną sesję online muszę rezerwować na stronie poradni?


Nie. Należy zarejestrować tylko pierwszą sesję online. Kolejne sesje wprowadza do systemu specjalista. To z nim pacjent lub klient ustala termin kolejnej sesji online. Natomiast każdą sesję należy opłacić z góry, tak, by poradnia otrzymała płatność 24h przed ustaloną sesją online.

Opłacanie sesji online

 

W Psychoporadni ONLINE muszą Państwo zarejestrować w "Rejestracji online" tylko pierwszą sesję. Termin każdej kolejnej sesji ustalają Państwo ze specjalistą podczas toczącej się sesji.


Poniżej znajdą Państwo instrukcje opłacania pierwszej i kolejnych sesji online.

Pierwsza sesja online na Skype

Przed pierwszą sesją zalecamy przeprowadzenie testu. Każdy użytkownik Skype ma na swojej liście kontakt o nazwie „Echo Sound Test Service” (można go też znaleźć wpisując Echo w okienko „Osoby, grupy i wiadomości”). Wystarczy zadzwonić do tego kontaktu. To automatyczna sekretarka, która przeprowadzi nas głosowo przez test.

Następnie należy znaleźć Psychoporadnię ONLINE w katalogu użytkowników. Można to zrobić na trzy sposoby: (1) wpisując w okienko „Osoby, grupy i wiadomości” Psychoporadnia ONLINE, (2) wpisując w okienko „Osoby, grupy i wiadomości” adres kontakt@psychoporadnia.wroclaw.pl lub (3) kliknąć w ten link.