top of page

Psychoporadnia ONLINE

Dla kogo psycholog i psychoterapia online?

UPDATE Przyjmowanie nowych pacjentów online zostało zawieszone do odwołania.

W połowie marca 2020r. uruchomiliśmy dla Państwa Psychoporadnię ONLINE, czyli usługi poradnictwa psychologicznego i seksuologicznego w formie wideokonsultacji. Sesje ze specjalistami Wrocławskiej Psychoporadni będą się odbywały za pośrednictwem najbardziej uniwersalnego komunikatora internetowego Skype w godzinach dyżurów specjalistów.

 

Poradnictwo online to usługa wygodna zwłaszcza dla osób spoza Wrocławia, którzy chcą mieć pewność, że znajdą się „w dobrych rękach” specjalistów na co dzień przyjmujących w poradni. To rozwiązanie sprawdzi się również dobrze w przypadku osób podróżujących po kraju lub świecie. Dwa spotkania na żywo i dwa spotkania online to idealne rozwiązanie.

 

Komunikator Skype jest dostępny na wszystkich platformach (Android, Windows, Linux, MacOs). Wystarczy (1) wybrać termin konsultacji w „Rejestracji online”, (2) opłacić sesję 24h przed terminem, (3) zainstalować i uruchomić Skype na dowolnym urządzeniu z kamerką (telefonie, tablecie lub komputerze), (4) usiąść wygodnie w fotelu i połączyć się ze specjalistą.

 • Czy muszę się jakoś przygotować do sesji online?
  Tak. Zalecamy przeprowadzanie sesji online przy wyłączonych urządzeniach rozpraszających w pomieszczeniu, w którym mamy pewność, że nikt nam nie przeszkodzi. Nie mniej ważne jest również samo miejsce. Z naszych doświadczeń wynika, że rozpraszamy się, gdy wybieramy miejsce przy oknie (z widokiem). Prosimy również o takie ustawienie kamerki, by było widać jak najwięcej ciała, by specjalista widział co się dzieje z rękoma, klatką piersiową, a nie tylko z twarzą.
 • Czy muszę włączać wideo podczas sesji online?
  Tak. Jako specjaliści zdrowia psychicznego musimy monitorować połączenie między psychiką, a ciałem (badamy nie tylko sygnały na twarzy). Dlatego też prosimy o ustawienie kamerki w taki sposób, by umożliwić specjaliście zobaczenie pacjenta od pasa w górę.
 • Dlaczego poradnia najmniej preferuje płatności przelewem tradycyjnym?
  Bo spodziewamy się najwięcej problemów z oczekiwaniem na „idący” przelew. „Przelew na telefon” w systemie BLIK oraz przelew w mBanku przychodzą w ciągu sekundy.
 • Czy każdą kolejną sesję online muszę rezerwować na stronie poradni?
  Nie. Należy zarejestrować tylko pierwszą sesję online. Kolejne sesje wprowadza do systemu specjalista. To z nim pacjent lub klient ustala termin kolejnej sesji online. Natomiast każdą sesję należy opłacić z góry, tak, by poradnia otrzymała płatność 24h przed ustaloną sesją online.
 • Czy mogę się łączyć z pracy?
  Tak, natomiast tym bardziej należy pamiętać o tym, by do pomieszczenia nikt nie wchodził podczas sesji oraz by nas nic nie rozpraszało. Zachęcamy również do tego, by upewnić się, że nie jesteśmy nagrywani.
 • Czy są jakieś przeciwwskazania do sesji online?
  Tak. Do prowadzenia terapii online nie nadają się problemy z nadużywaniem lub uzależnieniem od substancji (alkohol, narkotyki, dopalacze, marihuana). Zresztą w poradni aktualnie nie zatrudniamy specjalistów terapii uzależnień od substancji.
 • Czy mogę się zgłosić na terapię online z partnerem/partnerką?
  Prowadzimy aktualnie testy psychoterapii par i małżeństw online, natomiast na wyniki tych testów należy poczekać. Zatem na razie rekomendujemy sesje online osobom indywidualnym.
Opłacanie sesji online

 

W Psychoporadni ONLINE muszą Państwo zarejestrować w "Rejestracji online" tylko pierwszą sesję. Termin każdej kolejnej sesji ustalają Państwo ze specjalistą podczas toczącej się sesji.


Poniżej znajdą Państwo instrukcje opłacania pierwszej i kolejnych sesji online.

Pierwsza sesja online na Skype

Przed pierwszą sesją zalecamy przeprowadzenie testu. Każdy użytkownik Skype ma na swojej liście kontakt o nazwie „Echo Sound Test Service” (można go też znaleźć wpisując Echo w okienko „Osoby, grupy i wiadomości”). Wystarczy zadzwonić do tego kontaktu. To automatyczna sekretarka, która przeprowadzi nas głosowo przez test.

Następnie należy znaleźć Psychoporadnię ONLINE w katalogu użytkowników. Można to zrobić na trzy sposoby: (1) wpisując w okienko „Osoby, grupy i wiadomości” Psychoporadnia ONLINE, (2) wpisując w okienko „Osoby, grupy i wiadomości” adres kontakt@psychoporadnia.wroclaw.pl lub (3) kliknąć w ten link.

bottom of page