top of page

Psychoporadnia ONLINE

Dla kogo psycholog i psychoterapia online?

W połowie marca 2020r. uruchomiliśmy dla Państwa Psychoporadnię ONLINE, czyli usługi poradnictwa psychologicznego i seksuologicznego w formie wideokonsultacji. Sesje ze specjalistami Wrocławskiej Psychoporadni będą się odbywały za pośrednictwem najbardziej uniwersalnego komunikatora internetowego Skype w godzinach dyżurów specjalistów.

 

Poradnictwo online to usługa wygodna zwłaszcza dla osób spoza Wrocławia, którzy chcą mieć pewność, że znajdą się „w dobrych rękach” specjalistów na co dzień przyjmujących w poradni. To rozwiązanie sprawdzi się również dobrze w przypadku osób podróżujących po kraju lub świecie. Dwa spotkania na żywo i dwa spotkania online to idealne rozwiązanie.

 

Komunikator Skype jest dostępny na wszystkich platformach (Android, Windows, Linux, MacOs). Wystarczy (1) wybrać termin konsultacji w „Rejestracji online”, (2) opłacić sesję 24h przed terminem, (3) zainstalować i uruchomić Skype na dowolnym urządzeniu z kamerką (telefonie, tablecie lub komputerze), (4) usiąść wygodnie w fotelu i połączyć się ze specjalistą.

Opłacanie sesji online

 

W Psychoporadni ONLINE muszą Państwo zarejestrować w "Rejestracji online" tylko pierwszą sesję. Termin każdej kolejnej sesji ustalają Państwo ze specjalistą podczas toczącej się sesji.


Poniżej znajdą Państwo instrukcje opłacania pierwszej i kolejnych sesji online.

Pierwsza sesja online na Skype

Przed pierwszą sesją zalecamy przeprowadzenie testu. Każdy użytkownik Skype ma na swojej liście kontakt o nazwie „Echo Sound Test Service” (można go też znaleźć wpisując Echo w okienko „Osoby, grupy i wiadomości”). Wystarczy zadzwonić do tego kontaktu. To automatyczna sekretarka, która przeprowadzi nas głosowo przez test.

Następnie należy znaleźć Psychoporadnię ONLINE w katalogu użytkowników. Można to zrobić na trzy sposoby: (1) wpisując w okienko „Osoby, grupy i wiadomości” Psychoporadnia ONLINE, (2) wpisując w okienko „Osoby, grupy i wiadomości” adres kontakt@psychoporadnia.wroclaw.pl lub (3) kliknąć w ten link.

bottom of page