Łukasz Zdebelak, mgr psych.

dyplomowany psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Diagnostyki i Wsparcia Psychologicznego

Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Psychoterapii Osób Dorosłych

Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Wsparcia Społeczności LGBT+

Wolne 4 miejsca. Zarezerwuj termin.

Dni przyjęć w poradni od 11. czerwca 2021:

  • piątek 8.00-13.00

Zapisz się na wizytę stacjonarną lub konsultację online (nowość!)

Łukasz Zdebelak
50 min
zł140

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas 515-506-600 - oddzwaniamy w pierwszej wolnej chwili

zdj%202_edited.jpg

Nazywam się Łukasz Zdebelak. Jestem psychologiem (absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz certyfikowanym terapeutą w nurcie poznawczo- behawioralnym (Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB nr 865). Szkołę psychoterapii ukończyłem na SWPS w Poznaniu. Jestem również psychologiem transportu (SWPS Poznań).

 

Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2015 roku. Cenię sobie ponad 3 letnią pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SPZOZ w Ciborzu. Właśnie tam doświadczyłem pełnego spektrum zaburzeń psychicznych i pracy z nimi. Doświadczyłem również jak zaburzenia i choroby psychiczne mogą mocno zdezorganizować życie człowieka. 

Terapia poznawczo-behawioralna (w skrócie CBT) i jej metody kierują się przejrzystymi zasadami. Już na wstępie określamy cele do pracy, a ja pomagam Ci w ich realizacji. Dzięki CBT doświadczysz, że można inaczej: zachowywać się, myśleć, przeżywać emocje. W terapii CBT bardzo lubię jej klarowność i mnogość technik służącym zmianie. Dzięki większej koncentracji na „tu i teraz” pacjenci dość szybko zauważają, że ich życie się zmienia podczas terapii. Elementem nieodłącznym terapii CBT są prace własne. Zazwyczaj jest to sprawdzenie tego, co się stanie w rzeczywistości, gdy zachowam się w sposób wcześniej wyobrażony.

W sferze moich zainteresowań zawodowych są zaburzenia osobowości i zaburzenia lękowe. Wielu pacjentów ma trudności w funkcjonowaniu w obszarach powiązanych z innymi ludźmi. Powielają te same błędne wzorce rozpoczynając kolejny związek, który kończy się w ten sam sposób. Wybierając ludzi w swoim otoczeniu, którzy działają na nich toksycznie.