• Kierownik poradni

Praktyki psychologiczne - badanie zapotrzebowania

Zaktualizowano: 14 mar

W odpowiedzi na szerokie zainteresowanie realizacją praktyk lub/i stażu psychologicznego we Wrocławskiej Psychoporadni, rozważana jest koncepcja praktyk/stażu dla studentów psychologii i młodych psychologów zorientowanych na (1) poszerzanie wiedzy w zakresie pomocy, poradnictwa, psychoedukacji, profilaktyki zdrowia psychicznego, interwencji i diagnozy psychologicznej oraz (2) nabywania praktycznych umiejętności psychologicznych.


Natomiast w związku z trudnością umożliwienia szerokiego kontaktu z pacjentami prywatnej poradni zdrowia psychicznego, rozważane jest grupowe kształcenie zorientowane na praktykę w formie ćwiczeń na podstawie studiów przypadku z odgrywaniem scen z gabinetu psychologicznego i praktycznych zadań projektowych (zadania diagnostyczne, psychoedukacyjne, naukowe, wsparciowe, z zakresu poradnictwa i profilaktyki zdrowia psychicznego).

Chcielibyśmy się dowiedzieć, kim są osoby zainteresowane praktykami w naszej poradni i czego właściwie potrzebują, by móc zaproponować im najbardziej interesujący program praktyk w zakresie naszych możliwości. Osoby uczestniczące w badaniu będą mogły liczyć na atrakcyjniejsze warunki odpłatności za program praktyk, który powstanie.

- mgr psych. Paweł Jankowski, kierownik Wrocławskiej Psychoporadni


Będziemy chcieli między innymi zbadać, jakim zainteresowaniem będą się cieszyły różne formy i terminy kształcenia teoretyczno-praktycznego. Rozważamy grupy prowadzone w siedzibie poradni lub uczelni oraz online, w ciągu tygodnia oraz w weekend.


By przejść do formularza badania potrzeb w zakresie praktyk/stażu psychologicznego, proszę kliknąć tutaj: https://forms.gle/qWNUqPoRb1igKFmE6


145 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie