Krzysztof Petters, mgr psych.

dyplomowany psycholog, terapeuta humanistyczno-doświadczeniowy

Profil i opinie na portalu Znanylekarz.pl

Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Diagnostyki i Wsparcia Psychologicznego

Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Psychoterapii Osób Dorosłych

Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Wsparcia Społeczności LGBT+

Obowiązuje lista oczekujących. Pobierz bilet w poczekalni.

Dni przyjęć w poradni:

 • czwartek, piątek 15.00-20.00

Zapisz się na wizytę stacjonarną lub konsultację online (nowość!)

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas 515-506-600 - oddzwaniamy w pierwszej wolnej chwili

Psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym opartym o założenia terapii Gestalt. Psychologię ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim. Do zawodu psychoterapeuty przygotowuje się kończąc Szkołę Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu. Regularnie korzysta z superwizji grupowej oraz indywidualnej u superwizorów wewnętrznych i zewnętrznych.

Celem i treścią pracy psychoterapeutycznej jest świadome doświadczanie siebie, w tym własnych potrzeb, uczuć i emocji. Poszerzając własną świadomość klient lepiej rozumie siebie i innych ludzi, dzięki czemu może budować bardziej dojrzałe i satysfakcjonujące relacje. Za znaczące w procesie terapii uznaje budowanie relacji terapeutycznej, w której klient może znaleźć akceptację, zaufanie i przestrzeń do odkrywania prawdziwego siebie bez ciężaru społecznych oczekiwań.

 

Wyznaje zasadę, że jedynie terapeuta, który sam przeszedł swoją terapię oraz nieustannie przygląda się sobie w procesie superwizji może odpowiedzialnie towarzyszyć swojemu klientowi w drodze do poznania siebie w procesie, jakim jest psychoterapia.

Duży nacisk w psychoterapii kładzie na stopniowe oddawanie odpowiedzialności za samego siebie w ręce klienta, który ma się stać ostatecznie człowiekiem integralnym, tzn. w pełni wykorzystującym swój potencjał i samodzielnie podejmującym decyzje dotyczące siebie i swojego życia.

Posiada doświadczenie w psychoterapii osób dorosłych w różnym wieku, rodzicami dzieci wykazujących szerokie spektrum nieprawidłowych zachowań oraz młodzieżą. Chętnie pracuje z parami w różnych stadiach kryzysu dążąc do przerwania destrukcyjnej gry między partnerami, usprawnienia ich komunikacji poprzez wzajemne zrozumienie swoich potrzeb i stopniowe budowanie dojrzałej relacji opartej na partnerstwie.

 

Pracuje z osobami przeżywającymi kryzys. Posiada doświadczenie w pracy z ludźmi znajdującymi się w stanie depresji, po próbach samobójczych oraz z myślami samobójczymi. Podejmuje się pracy z osobami mierzącymi się z różnymi zaburzeniami osobowości, jak neurotyczne, narcystyczne, czy borderline. Przyjmuje osoby w trakcie leczenia farmakologicznego skierowane na psychoterapię przez lekarza psychiatrę. Pracuje z osobami po lub w trakcie terapii uzależnień. Jest przekonany, że właściwe przepracowanie tego, co prowadzi do zachowań i sięgania po substancje uzależniające jest równie ważne, jak sama abstynencja. Chętnie towarzyszy w procesie terapeutycznym osobom LGBT wyznając zasadę, że to nie płeć ani orientacja seksualna wyznaczają unikalną podmiotowość, choć stanowią istotny element funkcjonowania psychoseksualnego

Doświadczenie zawodowe

 • Empatio we Wrocławiu (Psychoterapeuta osób dorosłych i par),

 • Pracownia Psychoterapii Nanovo (Psychoterapeuta),

 • Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Trzebnicy (diagnoza, orzecznictwo, terapia),

 • Fundacja Promena (psycholog, trener biofeedback),

 • Dom Dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom,

 • Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania,

 • Przylądek Nadziei Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową,

 • Towarzystwo Rozwoju Rodziny,

 • Ośrodek Interwencji Kryzysowej Podwale 13.

Zrealizowane szkolenia i staże

 • Studia magisterskie: Uniwersytet Wrocławski, magister psychologii

 • Studia magisterskie: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, magister ekonomii

 • Studia podyplomowe: Ośrodek Edukacji Psychologicznej; Szkoła Pomocy Psychologicznej (w trakcie)