Emilia Skrzypczak, mgr psych.

dyplomowana psycholog, seksuolog (nurt seksuologii pozytywnej), praktyk Dialogu Motywującego

Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Diagnostyki i Wsparcia Psychologicznego

Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Wsparcia Społeczności LGBT+

Poradnia Seksuologiczna > Zespół Diagnozy i Wsparcia Osób Transpłciowych

Dni przyjęć w poradni:

  • czwartki 8.50-14.00, piątki 12.50-18.00

Zapisz się na wizytę stacjonarną lub konsultację online (nowość!)

Emilia Skrzypczak
50 min
zł140

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas 515-506-600 - oddzwaniamy w pierwszej wolnej chwili

image6.jpeg

Jestem psycholożką, absolwentką i doktorantką Uniwersytetu SWPS.

Skończyłam również na studia podyplomowe z Seksuologii Praktycznej, które skupiają się na pracy z różnorodnością seksualną i płciową. Studia te prowadzone są w duchu seksuologii pozytywnej, gdzie seksualność postrzegana jest jako element funkcjonowania ludzkiego niezagrażający jednostce i niebudzący poczucia winy, czy wstydu. Seksuologia pozytywna jest otwarta na różne formy seksualności, o ile podejmowane są w sposób bezpieczny i świadomy.

 

Uzyskałam dyplom szkoły Terapii Motywującej, uzyskując certyfikat Terapeutki Motywującej Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej (PTTM).


Jestem również uczestniczką Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych i Humanistycznych Uniwersytetu SWPS w dziedzinie psychologii. Moje projekty badawcze dotyczą transpłciowości i koncentrują się przede wszystkim na doświadczaniu orientacji psychoseksualnej przez osoby transpłciowe (w ujęciu jakościowym oraz eksploracyjnym).

Dotychczas wspierałam osoby starsze i ich rodziny z Ośrodka Św. Jerzego w motywacji do dalszego leczenia oraz prowadząc grupy wsparcia. Równocześnie pracowałam jako psycholog w lokalnych projektach wsparcia mieszkańców Nadodrza oraz seniorów wrocławskich prowadząc konsultacje psychologiczne. Aktualnie szkolę pracowników socjalnych MOPS-u ze stosowania Dialogu Motywującego oraz pracuję w interwencyjnym dyżurze telefonicznym jako psycholog.

 

Swoją ofertę we Wrocławskiej Psychoporadni kieruję głównie do osób transpłciowych lub doświadczających swojej płci w inny, niż typowy sposób. W swojej pracy szczególnie kieruję się empatią i otwartością na różnorodne sposoby doświadczania siebie. 

 

Jako specjalista ds. transpłciowości należę do Zespołu Diagnozy i Wsparcia Osób Transpłciowych oraz do Zespołu Wsparcia Społeczności LGBT+ i podlegam stałej, wewnętrznej superwizji.