Agata Bednaruk, mgr psych.
dyplomowany psycholog, edukatorka i terapeutka seksuologiczna
psychoterapeutka zaburzeń odżywiania
Profil i opinie na portalu Znanylekarz.pl
Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Diagnostyki i Wsparcia Psychologicznego
Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Psychoterapii Osób Dorosłych (zaburzenia odżywiania)
Poradnia Zdrowia Psychicznego > Zespół Wsparcia Społeczności LGBT+
Poradnia Seksuologiczna > Zespół Diagnozy i Terapii Seksuologicznej
Dni przyjęć w poradni:
-
od 7.09.2020 poniedziałek 10-15 tylko online
U tej specjalistki tylko konsultacja online (nowość!)
Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zadzwoń do nas lub napisz

Jestem psycholożką o specjalności seksuologicznej, absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, edukatorką i terapeutką seksuologiczną oraz psychodietetykiem - i w takich rolach wesprę pacjentów Wrocławskiej Psychoporadni.
Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, zdobywam nową wiedzę i umiejętności w ramach licznych kursów i szkoleń. W trakcie studiów odbywałam zajęcia terenowe w Szpitalu Psychiatrycznym w Gnieźnie na oddziale uzależnień. Za niezwykle cenne uważam doświadczenie stażowe w Zakładach Karnych w Koziegłowach oraz w Rawiczu, gdzie miałam możliwość przeprowadzać wywiady oraz testy psychologiczne z mężczyznami skazanymi za pedofilię. Zebrane materiały pozwoliły mi napisać pracę magisterską pt. „Wpływ spożywania alkoholu przez sprawcę na inwazyjność czynu wykorzystania seksualnego dziecka”.
Kolejny staż odbyłam w zespole opiniującym dla sądu, dzięki czemu miałam okazję zgłębić wiedzę z zakresu psychologii sądowej oraz poznać specyfikę pracy biegłego seksuologa. Dalszą wiedzę psychologiczną zgłębiałam w prywatnym gabinecie Amonaria (Poznań) pod opieką dr Anny Roszyk – seksuologa dziecięcego, gdzie zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi wykorzystywanymi seksualnie oraz z osobami pragnącymi dokonać korekty płci.
Aktualnie kształcę się na kursie Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.
W Poznaniu pracuję w żłobku „Mali Odkrywcy”, w którym pomagam dzieciom dbając o ich prawidłowy rozwój, jak i mam okazję wspierać rodziców w procesie powrotu do pracy. Jestem również psychologiem i wychowawcą w świetlicy socjoterapeutycznej „Razem na Głównej”, gdzie przychodzą dzieci w wieku od 6 do 19 lat i każde potrzebuje indywidualnego wsparcia w formie psychoedukacji lub/i terapii.
Swoją ofertę we Wrocławskiej Psychoporadni kieruję do osób, które doświadczają trudności w sferze seksualnej. Zajmuję się leczeniem m.in. przedwczesnego wytrysku, braku orgazmu, zmniejszonego libido oraz zaburzeń erekcji. Zapraszam również pary, które znajdują się w kryzysie, będącego skutkiem zdrady, czy problemów z poczęciem czy ciążą. Mój gabinet jest przyjazny osobom LGBT oraz osobom transpłciowym (osoby transpłciowe w zakresie wspracia z wyłączeniem samego opiniowania psychologiczno-seksuologicznego). Ponadto mam doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się), jak i osobami, które od lat zmagają się z dietą, ale nie potrafią uzyskać satysfakcjonującej wagi.
Wspieram również osoby, które doświadczają trudności z dostrzeganiem własnej wartości, problemów z obniżoną satysfakcją z życia czy z radzeniem sobie w sytuacjach konfliktowych, relacjach partnerskich, rodzinnych czy towarzyskich. Bliskie mi są również tematy straty wynikającej z rozstania, zdrady, czy śmierci najbliższych.
Podsumowując zapraszam do gabinetu szczególnie:
-
Osoby (również pary), które doświadczają różnych problemów natury seksuologicznej.
-
Osoby transpłciowe pragnące dokonać korekty płci li doświadczających trudności natury psychologicznej (z wyłączeniem samego opiniowania psychologiczno-seksuologicznego).
-
Osoby, które doświadczają trudności w relacjach (m.in. partnerskich i rodzinnych).
-
Osoby, które doświadczyły utraty bliskiej osoby (śmierć, zdrada, rozstanie).
-
Osoby nieheteronormatywne, które pragną funkcjonować lepiej w relacjach romantycznych lub/i zawodowych.
-
Osoby, które cierpią na zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość, kompulsywne objadanie się).
Zrealizowane kursy i szkolenia
-
Luty 2020 – Udział w szkoleniu „Rezyliencja i odporność psychiczna- jak wspierać pacjentów w radzeniu sobie z trudnościami?” organizowanym w przez Instytut Pomocy Profesjonalnej w Poznaniu.
-
Styczeń 2020 – Odbycie kursu „Terapia Poznanwczo-behawioralna”, którego organizatorem było Centrum Rozwoju Personalnego
-
Marzec-Grudzień 2019 – Udział w Studium Zaburzeń Odżywiania w Modelu Psychologicznym w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania we Wrocławiu; wybrane moduły:
-
„Vademecum specjalisty, czyli psychologicznie o zaburzeniach odżywiania.”, „Pierwsze spotkanie z pacjentem z zaburzeniami odżywiania”, „Od czego zacząć pomaganie? O leczeniu zaburzeń odżywiania.”, „Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń odżywiania”
-
„Opór: wróg czy przyjaciel - czym jest opór i jak go wykorzystać?", „Współpraca - klucz do sukcesu” Dietetyk jako niezbędny element układanki. O współpracy w interdyscyplinarnym zespole. Role i granice odpowiedzialności.
-
„Terapeuta też człowiek. O pomocy psychologicznej” Błędy w kontakcie pomocowym- przeciwdziałanie i radzenie sobie po ich wystąpieniu, Skuteczny terapeuta- cechy. Identyfikacja własnych zasobów i ograniczeń.
-
„Gaszenie pożarów. Elementy interwencji kryzysowej w psychoterapii.”
-
„Stres a jedzenie” Jedzenie emocjonalne - metody na zróżnicowanie, metody radzenia sobie ze stresem w kontekście zaburzeń odżywiania ., „Elementy uważności w pracy z pacjentem cierpiącym na zaburzenia odżywiania”
-
„Praca z osobą cierpiącą na zaburzenia odżywiania” Elementy psychodietetyki i psychosomatyki istotne w pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania.
-
„Jak rozmawiać z pacjentem o potrzebie konsultacji psychiatrycznej?”, „Najczęściej stosowane leki, ich działanie oraz skutki uboczne.", "Hospitalizacja pacjenta aspekty prawne oraz możliwości terapeutyczne.”
-
„Zaburzenia odżywiania w gabinecie trenera personalnego” Dopasowanie planu treningowego do jednostki chorobowej, nadmierna aktywność fizyczna i jej skutki w zaburzeniach odżywiania.
-
-
Grudzień 2019 – Odbycie szkolenia „Gra (nie)warta świeczki. Czy da się pracować z niezmotywowanym klientem”, organizowanego przez Instytut Pomocy Profesjonalnej
-
Październik 2019 – Udział w szkoleniu „Skok w bok i wyjście na prostą. Praca z parą w kontekście zdrady”, które miało miejsce w Instytucie Pomocy Profesjonalnej
-
Marzec-Maj 2019 – Szkoła Racjonalnej Terapii Zachowania w Centrum Psychoterapii Integralnej
-
Maj 2019 – Udział w kursie „Wzmocnionej Terapii Zaburzeń Odżywiania”, organizowanym przez Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Dodatkowe informacje o wykształceniu
-
Studia psychologiczne: pięcioletnie studia na kierunku Psychologia o specjalności Seksuologia, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań; zrealizowane moduły specjalizacyjne:
-
Psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia
-
Osobowość, emocje i motywacja
-
Psychologia różnic indywidualnych
-
Psychopatologia
-
Diagnoza psychologiczna: podstawowe kompetencje
-
Podstawy pomocy psychologicznej
-
Psychologia stosowana: Determinanty typowego i nietypowego rozwoju seksualnego; Wprowadzenie do psychologii pracy i organizacji; Wprowadzenie do psychologii społecznej; Psychologia kliniczna; Praca a zdrowie; Seksuologia kliniczna
-
Ćwiczenia terenowe w ramach specjalności: Seksuologia kliniczna
-
Psychologia pozytywna
-
-
Studia Podyplomowe (w trakcie): Kurs podstawowy Terapii Systemowej, Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej, Poznań
-
Studia Podyplomowe (w trakcie): „Seksuologia kliniczna – opiniowanie, edukacja, terapia”, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań
-
Studium Zaburzeń Odżywiania w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania we Wrocławiu (model psychologiczny)